Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky,
Frenštát pod Radhoštěm je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

Logo kraje

Výrazný úspěch žáků gymnázia v matematické olympiádě

Žáci Gymnázia ve Frenštátě pod Radhoštěm se každoročně zúčastňují matematické olympiády jak pro základní, tak pro střední školy. Příklady středoškolské olympiády jsou náročné a úspěšných řešitelů v oblastním kole, které probíhá na naší škole, je málo.

V minulém školním roce 2019/20 se konalo oblastní kolo matematické olympiády v lednu a do krajského kola postoupili dva žáci. Ondřej Trinkewitz v kategorii B (pro 2. ročník SŠ) a Lukáš Wendzel v kategorii C (pro 1. ročník SŠ). Vzhledem k situaci, která nastala po uzavření škol, se neuskutečnilo krajské kolo v Ostravě. Ke konci školního roku bylo rozhodnuto, že krajské kolo přece jen proběhne formou internetové soutěže dne 20. 6. 2020 od 9:00 hodin. Soutěžící řešili celkem 4 příklady. Jejich zadání naleznete zde: kategorie B  kategorie C

Oba soutěžící z našeho gymnázia se stali úspěšnými řešiteli krajského kola. Velkou pozornost zaslouží zejména výsledek Ondřeje Trinkewitze, který získal plný počet bodů a umístil se na 1. místě, stejně jako ve školním roce 2018/2019. Lukáš Wendzel skončil na krásném 5. místě. Oběma studentům blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

PaedDr. M. Šebetovská