Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky,
Frenštát pod Radhoštěm je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

Logo kraje

Garrendo přivezlo zlaté pásmo z republiky

Školní sbor Garrendo získal v sobotu 11. dubna 2015 to nejlepší ocenění za dobu své jednadvacetileté existence. Na celostátní hodnocené přehlídce Gymnasia Cantant v Brně se umístil ve zlatém pásmu. Společně se sbory Besharmonie Praha, Velehrad a sborem Song ze Vsetína tak patří mezi první čtyři nejlepší středoškolské sbory v republice. Pro Garrendo je toto umístění zatím největším dosaženým úspěchem.

Už v pátek večer po setkání s porotci jsem tušila, že by výsledek nemusel být špatný. Porota chválila krásný zvuk sboru, kultivovanost projevu a vhodný výběr soutěžního repertoáru. Pozitivně hodnocená byla i dramaturgie v některých skladbách. Když jsem v sobotu na pódiu při závěrečném koncertu slyšela, že jsme skutečně zlatí, měla jsem obrovskou radost, že každotýdenní práce ve  zkouškách,čas strávený na soustředěních a píle má, píle Jakubova i píle sboristů byla zúročena. Moc si tohoto ocenění vážím a zároveň vím, že je pro nás závazkem do dalších dní,“ vyjádřila Mgr. Ivana Klvaňová, která je uměleckou vedoucí a dirigentkou sboru. Ve sbormistrovské činnosti s ní současně spolupracuje student dirigentství Jakub Gabriel Rajnoch.

O radost z úspěchu se podělili i samotní sboristé. „Jsme opravdu nadšení. Někteří jsme měli doslova slzy v očích. Holky pak o tom pořád mluvily a telefonovaly příbuzným, kluci se fotili s diplomem,“ popsala členka sboru Karolína Jurková.

Sbor se v příštím týdnu chystá na regionální soutěž do Ostravy s možností postupu na další celostátní přehlídku, a to Opava Cantat. Kromě toho pak sboristy čekají doprovodná vystoupení při předávání maturitních vysvědčení a také koncert na Dni města ve Frenštátě pod Radhoštěm v pátek 12. června.

Článek o celostátní hodnocené přehlídce Gymnasia Cantant v Brně 2015 si pak můžete přečíst pod tímto odkazem.

Aneta Přadková

fotogalerie