Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky,
Frenštát pod Radhoštěm je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

Logo kraje

Naši žáci na Robosoutěži v Praze

Dne 11. listopadu 2016 se dva týmy nově vzniklého kroužku robotiky při Gymnáziu a Střední průmyslové škole elektrotechniky a informatiky Frenštát pod Radhoštěm zúčastnily Robosoutěže, kterou pořádalo ČVUT v Praze. Oba týmy vyjely do neznáma, jednalo se totiž o jejich první soutěžní zkušenost.  Své schopnosti a dovednosti mohli studenti porovnat s protivníky z 32 týmů z různých středních škol z celé ČR.
Úkolem soutěžících bylo sestavit robotické vozidlo a poté je naprogramovat tak, aby postupně projelo část dráhy po tenké černé čáře, poté překonalo klesající most, vjelo do bludiště, nalezlo cestu z bludiště, překonalo stoupající most a po tenké černé čáře dorazilo do cíle, a to vše do dvou minut. Hodnotilo se kdo dorazil do cíle rychleji, popřípadě kolik částí hrací plochy projel bez chyb.
Přestože jsme se dle původních plánů jeli především rozkoukat a získat zkušenosti do dalších ročníků, dařilo se našim týmům velmi dobře a konečné výsledky byly výborné.
První tým s názvem Nulová šance ve složení Ondřej Štěpán T1A, Lukáš Koleno VII.A a Valentýn Klíč VII.A nedostál svého názvu  a třikrát zvítězil  a obsadil konečné 9. místo.
Druhý tým s názvem LegoRobots ve složení Martin Kocich E1B, Jan Adamec E1A a Lukáš Lanča III.A zvítězil dvakrát a obsadil celkové 13. místo.
Cennější než celkové umístění obou týmů je nadšení do další práce, které si všichni z hlavního města odvezli.  Již cestou domů týmy přemýšlely, co vše vylepšit, aby v příštím roce byly ještě úspěšnější.

 
Mgr. Richard Štěpán