Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky,
Frenštát pod Radhoštěm je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

Logo kraje

Za tajemstvím elektronu

Studenti Gymnázia a Střední průmyslové školy elektrotechniky  a informatiky ve Frenštátě pod Radhoštěm přijali výzvu společnosti TIPA a zúčastnili se elektrotechnické soutěže základních a středních škol z Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a Jihomoravského kraje. Soutěžní projekt S TIPOU za tajemstvím elektronu hledá každý rok ty nejpovedenější a nejzajímavější elektronické přístroje z dílen žáků.

Naši školu v soutěži reprezentovali studenti: Martina Hanusová s projektem Robo-ruka, Lukáš Kučera s projektem Tlaková podložka a Marek Hanus s projektem Robotická lebka.

Vernisáž výstavy a prezentace proběhla 20. 2 2020 v pasáži obchodního domu Breda Opava, kde mladí nadšenci v oblasti elektrotechniky diskutovali o svých projektech  s moderátorem radia HELAX. Nezávislé hodnocení technické úrovně výrobků provedla odborná komise složená ze zástupců firmy TIPA a Slezské univerzity. Vzhledem ke koronavirovým opatřením si na konečné vyhodnocení museli všichni počkat až do 4. června 2020; to proběhlo v prostorách Divadla vědy ve Velkém světě techniky v Ostravě. Studentka Martina Hanusová získala mezi konkurenčními projekty krásné druhé místo. Svým projektem oslnila nejen návštěvníky výstav a odbornou porotu, ale také televizní diváky v živém vysílání České televize v pořadu Dobré ráno. Studenti Lukáš Kučera a Marek Hanus získali čestné ocenění. Všichni dostali věcné dárky v podobě měřicích přístrojů a dalších užitečných věcí pro práci v elektronice. Pro potěšení technického ducha obdrželi žáci také pozvánku na exkurzi do laboratoře robotiky Slezské univerzity Opava.

Studentům upřímně blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

 Ing. František Štěpán