Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky,
Frenštát pod Radhoštěm je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

Logo kraje

Exkurze studentů frenštátského gymnázia a SPŠEI v Poslanecké sněmovně

Studenti Gymnázia a SPŠEI Frenštát pod Radhoštěm, kteří se zajímají o politické dění v naší republice, se v úterý 4. 2. 2020 vypravili na exkurzi do Poslanecké sněmovny. Tato akce byla iniciována předsedou studentské rady Jiřím Adamcem, jemuž můžeme rovněž poděkovat za velkou část její organizace.

Cesta autobusem příjemně ubíhala a ve večerních hodinách jsme dorazili do centra našeho hlavního města. Po ubytování v hotelu jsme podnikli krátkou vycházku na Vyšehrad, odkud jsme měli možnost spatřit panorama rozsvícené Prahy a třpytící se Vltavu.

Ráno po probuzení a výborné snídani jsme zamířili po nábřeží Vltavy k vytouženému cíli – Poslanecké sněmovně. Cestou jsme mohli obdivovat významné pražské kulturní památky, např. Mánes, Tančící dům či budovu Národního divadla. Také se konečně vyjasnilo, počasí nám začalo na rozdíl od předchozího dne přát, tudíž jsme se mohli společně vyfotografovat u Lennonovy zdi a na Karlově mostě.

V Poslanecké sněmovně nás ve své kanceláři s úsměvem přijal poslanec Jakub Janda, který má své rodinné zázemí ve Frenštátě pod Radhoštěm. Spolu se svým asistentem nás provedli po rozsáhlém areálu spletité budovy Poslanecké sněmovny a poskytli nám zajímavé informace ohledně jejího chodu a procesu schvalování zákonů. Ochotně odpovídali na všechny naše dotazy. V průběhu prohlídky sněmovny jsme zahlédli řadu známých politiků, navštívili jsme rovněž prostory poslaneckého klubu ODS.

Následně jsme se přemístili na Petřín, odkud jsme se procházkovým tempem dostali až k Ministerstvu zahraničí ČR a pak na Staroměstské náměstí, kde jsme dostali rozchod na oběd. Poté jsme se sešli na Václavském náměstí.

V pět hodin večer jsme se vydali autobusem na zpáteční cestu a v nočních hodinách jsme v pořádku dorazili do Frenštátu pod Radhoštěm.

(fotogalerie)

L. Poledníková, VII. A